Planowane Mioty na I Kwartał 2024 roku

Z przyjemnością mamy zaszczyt Państwa poinformować o planowanych miotach kociąt w naszej hodowli na I kwartał 2024 roku 

Kurylski bobtail, jest rasą kotów pochodzącą z Wysp Kurylskich, która powstała w odosobnieniu, bez udziału człowieka. Rasa ta charakteryzuje się skróconym ogonem, który w kształcie przypomina pompon. Ogon ten u każdego kota jest inny. Kuryle posiadają dłuższe kończyny tylne, co skutkuje charakterystycznym kołyszącym ruchem i doskonałą zwinnością.

Charakter kurylskiego bobtaila to prawdziwa mieszanina subtelności, wdzięku, inteligencji i fascynującej dzikości, wszak sama dzika przyroda Wysp Kurylskich go ukształtowała. Lata izolacji i życie obok człowieka sprawiły, że koty te są bardzo samodzielne i potrafią się zająć same sobą. To zwierzęta żywiołowe, ruchliwe, z dość dużym temperamentem. Są bardzo przyjacielskie, uczuciowe. Uwielbiają się bawić i żadnej ku temu okazji nie przepuszczą. Nie są agresywne czy złośliwe, nie mają niszczycielskich zapędów, pod warunkiem, że nadmiar energii zostanie wyładowany na zabawkach, drapakach tudzież we wspólnych zabawach z właścicielem. Kuryle bardzo chętnie i łatwo się uczą. Chętnie aportują. Inteligentne i komunikatywne, towarzyskie i ciekawskie, podążają za swoimi właścicielami po całym domu, aby nie przegapić czegoś ciekawego. Lubią mieć wszystko „na oku”. Stają się prawdziwymi członkami rodziny. Żyją życiem rodziny, a nie tylko własnym. Starają się być w centrum wydarzeń, choć obserwują zaistniałą sytuację z boku.

Pielęgnacja sierści nie jest kłopotliwa. Rasa ta jest niezwykle zdrowa. Przez niespełna 30 lat planowej hodowli, nie stwierdzono występowania wad i chorób genetycznych.

Opuszczając hodowlę kocięta będą zaczipowane, zaszczepione i odrobaczone, każde otrzyma książeczkę zdrowia i rodowód oraz wyprawkę. Wszystkie kocięta przed opuszczeniem hodowli są w pełni zaszczepione, odrobaczone, zabezpieczone przed pasożytami zewnętrznymi, wykonanym testem w kierunku FELV i FIV, przebadane. 

Wszystkie kocięta z naszej hodowli są właściwie socjalizowane, nauczone korzystania z kuwet i drapaków. Zainteresowanych rezerwacją kociąt zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Miot MORIKO molly nEKO I yaroslav cHAMRING lYNX